D-10 Hemoglobīna Testēšanas Sistēma

 

Iegūstiet klīniski precīzus A1c rezultātus, izmantojot D-10 sistēmu 

Ne visas A1c metodes ir vienādas

 

Bio-Rad HPLC atdala A1c un citas hemoglobīna frakcijas, balstoties uz to atšķirīgajiem lādiņiem. Metodēm, kas nav balstītas uz lādiņu atšķirību, piemēram, imūnsorbencei un boronāta afinitātei, pastāv risks izdot klīniski neprecīzus rezultātus, ja paraugi ir lipēmiski, ar paaugstinātu HbF, kā arī homozigotiem un dubulti heterozigotiem variantiem.

Ja A1c analīzēs nevar izšķirt hemoglobīna variantus vai minimizēt citu bieži sastopamu fizioloģisku stāvokļu interferenci, tad A1c vērtības var uzrādīties kā kļūdaini paaugstinātas vai pazeminātas. Tā rezultātā A1c rezultātu interpretācija var būt kļūdaina, pacientam tiek noteikta nepareiza diagnoze un attiecīgi ārstēšana tiek veikta ar novēlošanos - kā visa rezultātā cieš pacients un palielinās veselības aprūpes izmaksas. Šis ir iemesls, kādēļ ir svarīgi izvēlēties pareizo A1c noteikšanas metodi.

Izmantojot D-10 sistēmu, jūs varat būt pārliecināts, ka izsniedzat labākās kvalitātes rezultātus, kādi ir iespējami.

 

 

A1c mērījumus ietekmējošie stāvokļi 


Dažādu metožu salīdzinājums un varbūtība izdot klīniski neprecīzus rezultātus

 

 

Lipēmija 

Paaugstināts HbF

(līdz 10%) 

Homozigoti un dubultheretozigoti varianti

D-10 HPLC sistēma

Klīniski precīzi rezultāti *

Klīniski precīzi rezultāti

Hemoglobīna varianti ir redzami hromatogrammā

Imūnsorbence

Rezultāti , izdoti ar nezināmiem potenciāli interferējošiem faktoriem

Rezultāti, izdoti ar nezināmiem potenciāli interferējošiem faktoriem

Klīniski neprecīzi rezultāti 

Enzimātiski

Boronāta afinitāte

Tikai informatīviem mērķiem, nav paredzēts medicīnisku ieteikumu vai diagnožu sniegšanai.

 

* Līdz 6000 mg/dl

† Dažādi ziņojumi starp 500 mg/dl un 3000 mg/dl1,2

‡ A1c nav piemērots analīts, lai noteiktu glikēmisko statusu. Homozigotiem un dubultheterozigotiem gadījumiem nav HbA, līdz ar to nav arī A1c. Lai noteiktu glikēmisko statusu, jāizmanto cits analīts, saskaņā ar ADA vadlīnijām.3

 

 

ATSAUCES 

  1. Parker ML et al. (2018). HbA1c platforms are variably affected by increasing lipemia. Abstract A-288. 70th AACC Annual Scientific Meeting Abstracts.

  2. Mainali S et al. (2017). Frequency and causes of lipemia interference of clinical chemistry laboratory tests. Practical Laboratory Medicine 8, 1–9.
  3. https://doi.org/10.1016/j.plabm.2017.02.001.

  4. ADA (2022). Standards of medical care in diabetes—2022. Diabetes Care, 45 (Supplement 1), S17-S38.

 

Iegūstiet klīniski precīzus A1c rezultātus bez lipēmiskās interferences

Daudziem diabēta pacientiem ir arī lipēmija, ko definē paaugstināts triglicerīdu līmenis. Dažas A1c noteikšanas metodes sniedz maldinoši zemus A1c rezultātus lipīdu interferences ietekmē. Pētījumā “HbA1c Platforms are Variably Affected by Increasing Lipemia”1, kas tika prezentēts Amerikas Klīniskās Ķīmijas Asociācijā 2018.gadā, tika novērtētas deviņas dažādas A1c testēšanas platformas, izmantojot klīniski lipēmiskus paraugus. Šis pētījums demonstrēja, ka gan imūnsorbences, gan enzimātiskās metodes ir jutīgas pret lipēmisko interferenci paaugstināto triglicerīdu dēļ, bet HPLC un kapilāru elektroforēzes metodes nav jutīgas pret lipēmiju. Otrajā salīdzinošajā pētījumā, ko veica Wu et.al., arī tika secināts, ka imūnsorbences rezultāti uzrāda negatīvu novirzu lipēmijas klātbūtnē2.

 

Grafikā redzams, ka vairums imūnsorbences un enzimātiskās metodes uzrāda negatīvu novirzi triglicerīdu klātbūtnē, un dažas no tām – pat pastiprinātu novirzi, kas proporcionāla lipēmijas līmenim. Bio-Rad HPLC sistēma, lipēmijas-rezistenta platforma, triglicerīdu klātbūtnē sniedza rezultātus bez būtiskām izmaiņām no sākotnējā līmeņa.

Autori secināja, ka seruma triglicerīdu slieksnis aptuveni 10 mmol/L (grafikā atzīmēts ar melnu bultiņu) var pieprasīt, lai HbA1c  rezultātiem tiktu pievienota brīdinoša piezīme vai tiku veikta refleksīva testēšana pret lipēmiju izturīgā platformā.

 

 

ATSAUCES 

  1. Parker ML and Yip PM (2018). HbA1c platforms are variably affected by increasing lipemia. Department of Laboratory Medicine and Pathobiology, University of Toronto, Department of Clinical Biochemistry, University Health Network, Toronto, Canada. https://www.bio-rad. com/sites/default/files/2021-08/doc_HbA1c-Lipemia-Poster_AACC_2018-06-29_FINAL.pdf. Accessed July 21, 2022.

  2. Wu X et al. (2016). A comparative evaluation of the analytical performances of Capillarys 2 Flex Piercing, Tosoh HLC-723 G8, Premier Triglycerides Hb9210, and Roche Cobas c501 Tina-quant Gen 2 analyzers for HbA1c determination. Biochemica Medica. 26, 353-64.

 

 

Vairāk informācijas:

Download Brochure EN▸

Download Brochure LV ▸

bio-rad.com/diabetes ▸