The D-10 System and accessories provide automated HbA1c testing and β-thalassemia testing in one compact platform.
The D-10 instrument provides comprehensive, fully automated hemoglobin testing in a compact footprint. Combining diabetes and β-thalassemia testing on a single platform, the system offers simple, efficient operation for clinics, physician offices or clinical laboratories. Easy to use, the D-10 includes an interactive instrument training CD-ROM and multilingual operational support.
Developed for flexibility and reliability, the D-10 features an automatic system startup checklist and touch screen operation. One-step cartridge switching and automatic sample bar code reading increase workflow efficiency. Whole blood primary tube sampling eliminates off-line sample preparation. Separate programs for fast HbA1c or HbA2/F/A1c quantitation further simplify workflow. At only 15.8 inches wide by 21 inches deep by 18.8 inches high (40.2 cm x 53.4 cm x 47.6 cm), the D-10 requires a minimum amount of laboratory space.
This high-performance platform sets a new standard for comprehensive hemoglobin testing. Deliver a full picture of diabetes treatment progress in fewer steps with the D-10 system.
Bio-Rad HPLC atdala A1c un citas hemoglobīna frakcijas, balstoties uz to atšķirīgajiem lādiņiem. Metodēm, kas nav balstītas uz lādiņu atšķirību, piemēram, imūnsorbencei un boronāta afinitātei, pastāv risks izdot klīniski neprecīzus rezultātus, ja paraugi ir lipēmiski, ar paaugstinātu HbF, kā arī homozigotiem un dubulti heterozigotiem variantiem.
Ja A1c analīzēs nevar izšķirt hemoglobīna variantus vai minimizēt citu bieži sastopamu fizioloģisku stāvokļu interferenci, tad A1c vērtības var uzrādīties kā kļūdaini paaugstinātas vai pazeminātas. Tā rezultātā A1c rezultātu interpretācija var būt kļūdaina, pacientam tiek noteikta nepareiza diagnoze un attiecīgi ārstēšana tiek veikta ar novēlošanos - kā visa rezultātā cieš pacients un palielinās veselības aprūpes izmaksas. Šis ir iemesls, kādēļ ir svarīgi izvēlēties pareizo A1c noteikšanas metodi.
Izmantojot D-10 sistēmu, jūs varat būt pārliecināts, ka izsniedzat labākās kvalitātes rezultātus, kādi ir iespējami.
A1c mērījumus ietekmējošie stāvokļi
Dažādu metožu salīdzinājums un varbūtība izdot klīniski neprecīzus rezultātus
|
Lipēmija |
Paaugstināts HbF (līdz 10%) |
Homozigoti un dubultheretozigoti varianti |
D-10 HPLC sistēma |
Klīniski precīzi rezultāti * |
Klīniski precīzi rezultāti |
Hemoglobīna varianti ir redzami hromatogrammā |
Imūnsorbence |
Rezultāti †, izdoti ar nezināmiem potenciāli interferējošiem faktoriem |
Rezultāti, izdoti ar nezināmiem potenciāli interferējošiem faktoriem |
Klīniski neprecīzi rezultāti ‡ |
Enzimātiski |
|||
Boronāta afinitāte |
Tikai informatīviem mērķiem, nav paredzēts medicīnisku ieteikumu vai diagnožu sniegšanai.
* Līdz 6000 mg/dl
† Dažādi ziņojumi starp 500 mg/dl un 3000 mg/dl1,2
‡ A1c nav piemērots analīts, lai noteiktu glikēmisko statusu. Homozigotiem un dubultheterozigotiem gadījumiem nav HbA, līdz ar to nav arī A1c. Lai noteiktu glikēmisko statusu, jāizmanto cits analīts, saskaņā ar ADA vadlīnijām.3
ATSAUCES
https://doi.org/10.1016/j.plabm.2017.02.001.
Daudziem diabēta pacientiem ir arī lipēmija, ko definē paaugstināts triglicerīdu līmenis. Dažas A1c noteikšanas metodes sniedz maldinoši zemus A1c rezultātus lipīdu interferences ietekmē. Pētījumā “HbA1c Platforms are Variably Affected by Increasing Lipemia”1, kas tika prezentēts Amerikas Klīniskās Ķīmijas Asociācijā 2018.gadā, tika novērtētas deviņas dažādas A1c testēšanas platformas, izmantojot klīniski lipēmiskus paraugus. Šis pētījums demonstrēja, ka gan imūnsorbences, gan enzimātiskās metodes ir jutīgas pret lipēmisko interferenci paaugstināto triglicerīdu dēļ, bet HPLC un kapilāru elektroforēzes metodes nav jutīgas pret lipēmiju. Otrajā salīdzinošajā pētījumā, ko veica Wu et.al., arī tika secināts, ka imūnsorbences rezultāti uzrāda negatīvu novirzu lipēmijas klātbūtnē2.
Grafikā redzams, ka vairums imūnsorbences un enzimātiskās metodes uzrāda negatīvu novirzi triglicerīdu klātbūtnē, un dažas no tām – pat pastiprinātu novirzi, kas proporcionāla lipēmijas līmenim. Bio-Rad HPLC sistēma, lipēmijas-rezistenta platforma, triglicerīdu klātbūtnē sniedza rezultātus bez būtiskām izmaiņām no sākotnējā līmeņa.
Autori secināja, ka seruma triglicerīdu slieksnis aptuveni 10 mmol/L (grafikā atzīmēts ar melnu bultiņu) var pieprasīt, lai HbA1c rezultātiem tiktu pievienota brīdinoša piezīme vai tiku veikta refleksīva testēšana pret lipēmiju izturīgā platformā.
ATSAUCES
Vairāk informācijas: